موتور جستجوی بینگ ۵ برابر بیشتر از گوگل وب‌ سایت‌ های مخرب را در نتایج خود نشان می‌دهد

موتور جستجوی بینگ ۵ برابر بیشتر از گوگل وب‌ سایت‌ های مخرب را در نتایج خود نشان می‌دهد

موتور جستجوی بینگ ۵ برابر بیشتر از گوگل وب‌ سایت‌ های مخرب را در نتایج خود نشان می‌دهد

موتورهای جستجو شاید در نگاه اول عملکردی مشابه با یکدیگر داشته باشند، اما در حوزه‌های بسیاری با یکدیگر تفاوت دارند. یکی از این حوزه‌ها که از اهمیت بسیاری نیز برخوردار است، امنیت است.

به گزارش سرویس امنیت و شبکه پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از پلیس فتا، شرکت آلمانی AV-Test که در زمینه پژوهش‌ های امنیتی نامی شناخته شده است، به تازگی نتیجه تحقیقاتی ۱۸ ماهه را منتشر کرده است که طبق نتایج آن موتور جستجوی بینگ حدود ۵ برابر بیشتر از گوگل، وب‌ سایت‌ های مخرب را در نتایج اولیه خود نمایش می‌دهد.

در این تحقیقات که از آگوست ۲۰۱۱ شروع شد و تا فوریه ۲۰۱۳ ادامه داشت، بیش از ۴۰ میلیون سایت در نتایج هفت موتور جستجو مورد بررسی قرار گرفت. در بین این نتایج حدود ۵ هزار وب‌ سایت مجهز به بدافزار‌ پیدا شد که موتور‌های جستجو در برابر آن‌ها رفتارهای متفاوتی را بروز دادند.

گوگل کمترین تعداد وب‌ سایت مخرب را در نتایج برتر جستجوی خود نمایش می‌دهد و به این خاطر عنوان موتور جستجوی امن را در این تحقیقات به خود اختصاص داده است. بنابر نتایج بدست آمده، بینگ نیز در رتبه دوم قرار می‌گیرد، با این تفاوت که حدود ۵ برابر بیشتر از گوگل وب‌سایت‌ های مخرب را در نتایج خود، نمایش می‌دهد. در قعر این جدول نیز موتور جستجوی روسی Yandes قرار دارد.

به گفته AV-Test، وب‌ سایت‌ های مخرب برای اینکه فضای ایده‌آلی را برای بد‌افزار های خود ایجاد کنند، با استفاده از تکنیک‌ های SEO سعی می‌کنند تا موتور‌های جستجو را فریب داده و نتایج خود را به صفحات اولیه بیاورند. این بدافزارها اکثرا حفره‌های امنیتی در نرم افزارها را مورد هدف خود قرار می‌دهند. این حفره‌ها معمولا در مرورگرها، افزونه‌ها و یا برنامه‌ها PDF Reader یافت می‌شود که بروزرسانی نشده‌اند.

در نهایت کارشناسان AV-Test توصیه می‌کنند که از موتور جستجوی امن تر استفاده کنید و در کنار آن از پکیج‌های امنیتی مانند Norton Safe Web، که قابلیت تشخیص وب‌ سایت‌ های مخرب را دارد، استفاده نمایید.

تگ ها:
,
کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه برنامه نویسی مهرگان سیستم می باشد.